Faaliyetlerine 1995-96 döneminde başlayan FADE GIDA, kısa sürede iyi eğitilmiş kadrosu ile rakiplerinin arasından sıyrıldı ve çiftçilerin en çok güven duyduğu işletmelerin başında yer almayı başardı.
1995 yılından beri aktif olarak Bergama, Kınık, Poyracık, Bölcek, Menemen, Koyundere, Ulukent bölgelerinde sözleşmeli olarak kurutmalık domates dikimi yaptıran FADE GIDA, bu bölgelerdeki müstahsillerine domates fidesi sağlamaktadır.
Yıllara dayalı fide tecrübesini HADE FİDE markasıyla tescil ettirip, yaptığı yatırımlarla modern tesislerinde, uzman kadrosuyla Bursa, Bergama, Bakırçay ovası, Balıkesir, Manisa, Menemen Ovası, Urla, Seferihisar, Torbalı, Aydın, Denizli, Muğla bölgelerinde aktif olarak hizmet vermektedir. Bu bölgelerle birlikte talep olması durumunda tüm Türkiye’ye hizmet verebilmektedir.
HADE FİDE uzman kadrosuyla, tam otomatik tohum basım makinesi ile Avrupa standartlarında tam otomasyonlu modern seralarıyla her türlü sebze fidesi yetiştiriciliğini profesyonel olarak yapmaktadır.
Ürün kalitesi, güvenilirliğini ve müşteri memnuniyetini temel alan çalışma yapısı ile fide de güvenilir bir marka haline gelmiştir. Bu güven neticesinde de Ege ve Marmara bölgelerindeki Tarım Kredi Kooperatifleri ile anlaşmalar yapılarak, artan pazar payı ile hızla büyümeye devam etmektedir. Yeni yapılan modern seraları ile yıllık kapasitesi 40 milyon adedi aşmıştır.
Her türlü kışlık ve yazlık sebze fideleri yanı sıra, çiçek fidesi konusunda da uzman kadrosuyla çalışmalarına devam etmektedir.